Zvuková stopa: workshop

Jak využít potenciál zvuku, hudby a moderních technologií pro aktivismus a občanskou angažovanost? Pojďme diskutovat o možnostech a osvojit si nové techniky a technologie.

Máte nápady na vlastní podcast, rozhlasový příspěvek, drama nebo audiodokument?
Doléhají na vás témata, která chcete zpracovat do zvukové
kompozice?
Leží vám v šuplíku nesestříhané nahrávky nebo chcete pomocí audia upozornit na něco důležitého?

Možnostmi práce se zvukem vás provede kurátorka, hudebnice, DJka Marie Čtveráčková a kurátorka a umělkyně Tamara Spalajković. Workshop je zdarma.

Přihlásit se můžete sólo nebo s kámošstvem. Ať už začínáte nebo nějaké zkušenosti máte, vyplňte formulář: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSezYKENkUOdUC…/viewform

Co s sebou
Notebook a sluchátka (pokud nemáte, dejte nám o tom vědět ve formuláři)

Marie Čtveráčková,
alias Mary C je nejen hudebnice a DJka, ale i kurátorka a spoluzaložila pražskou Synth Library. Zabývá se zvukem a hudbou prakticky i teoreticky. Kromě tvorby se zvukem a hudbou ji zajímají sociální a politické aspekty zvuku, hudby a hudebních technologií nebo třeba dostupnost a potenciál hudebních nástrojů, hudebního vyjádření a “hudební výchovy”, ale i pracovní podmínky v kultuře.

Můžete ji znát například z již ukončeného pořadu Rádia Wave Scéna s Mary C, podcastu Rovnice emancipace i ze spolupráce s umělkyněmi Evou Koťátkovou nebo Terezou Silon.

instagram.com/sugarcubist
instagram.com/synthlibraryprague

hiding season
alias Tamara Spalajković se soustředí na práci s vrstvením a procesováním terénních nahrávek, syntezátorů, zvukového designu a vokálů. Její zvukové akrobacie balancují na hraně disonance a reflektují zvukově zahlcená města.

V současné době využívá zvuk také jako výzkumný nástroj při zkoumání městské krajiny a jejího politického kontextu. Je členkou kolektivu favu label, který podporuje, organizuje a mapuje zvukovou tvorbu studentstva brněnské FaVU.

instagram.com/hidingseason

Synth Library Prague je prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty nejen v oblasti elektronické hudby. Prostor udržovaný skupinou tvůrčích osob vybízí ke společnému učení i odnaučování, hlubokému poslechu, vzájemné podpoře a respektu. Kromě kolekce nástrojů, příslušenství, knih a dalších zdrojů zvuků a inspirace nabízí pravidelná setkávání a workshopy.

Cílem Synth Library je reflektovat kontexty, překonávat stereotypy a nerovnosti, podporovat větší dostupnost hudebních nástrojů a technologií, vytvářet nové spoje v modulárních strukturách našich systémů a udržovat prostor, ve kterém můžeme společně testovat nové nástroje, nápady i způsoby soužití a organizování. Synth Library funguje díky dobrovolnické práci a příspěvkům členstva.

synthlibrary.cz
instagram.com/synthlibraryprague

Projekt je financován z programu Erasmus.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *