O Kafaře

Stará fara v Obřanech, místo které má svou historii i velice specifický nádech. Místo k posezení v zimě i v létě, kavárna s venkovním posezením, dětským koutkem, multifunkčním sálem a stěžejní kulturní bod nejen Obřan. Tím vším je Kafara! 

Na konceptu kulturního prostoru, který přináší nové možnosti jak obřanským rodinám a jejich dětem, tak i všem co v Brně milují kulturu, pracujeme již přes šest let. Tvoříme neformální místo, kde je možné nejen vysedávat u výběrové kávy a našich domácích dortíků, ale opravdu sdílet, tvořit, vnímat a potkávat se. Nejsme jen další kavárna, výtvarný kroužek nebo galerie, jsme Váš prostor!

Co všechno Vám nabízíme

  • V naší kavárně nabízíme výběrovou kávu z luhačovické pražírny Jizba, sezónní nabídku kávových i nealkoholických drinků a limonád, stejně tak těch s alkoholem. Na pravidelné bázi spolupracujeme např. s Vinařstvím Bukovský. Kromě toho u nás můžete narazit na piva z menších pivovarů a pochutnat si nejrůznějších drincích. V neposlední řadě nechybí naše vlastí domácí dezerty, v letních měsících řemeslná zmrzlina z čokoládovny Minach nebo slaná nabídka. Z té jsou největším lákadlem naše víkendové brunche.
  •  
  • Vedle vnitřních prostor si u nás můžete v létě užívat pohodlí naší předzahrádky nebo terasy v 1. patře, která nabízí dokonalé výhledy do farní zahrady a je ideálním místem pro klidné nejen letní podvečery. Rodiče s dětmi zase ocení prostorný dětský koutek.
  •  
  • Jsme prostorem, který je prostoupen uměním a kulturou. Pravidelně k nám můžete zavítat na galerijní výstavy, koncerty, divadla, workshopy nebo jiné aktivity zaměřené i na ty nejmenší. K tomu všemu je na Kafaře dostupný nejen hlavní multifunkční sál s kapacitou 40 osob, ale celý její prostor. Důležitou myšlenkou je, že prostor funguje jako sdílený, proto je Kafara místem pro vaše náměty, nápady a je otevřená vašemu osobnímu zapojení do aktivit či uspořádání svého záměru.
  •  
  • To vše jen 15 minut tramvají z centra Brna!

Otevírací doba:

PO zavřeno
ÚT zavřeno
ST 14:00 – 20:00
ČT 14:00 – 20:00
14:00 – 21:00
SO 13:00 – 21:00
NE 10:00 – 18:00