O Kafaře

Stará fara v Obřanech, místo které má svou historii i velice specifický nádech. Místo k posezení v zimě i v létě, kavárna s venkovním posezením, dětským koutkem, multifunkčním sálem a stěžejní kulturní bod nejen Obřan. 

Tím vším se je Kafara! 

Na konceptu kulturního prostoru, který přináší nové možnosti, jak obřanským rodinám a jejich dětem, tak i všem co v Brně milují kulturu, pracujeme již přes šest let. Tvoříme neformální místo, kde je možné nejen vysedávat u výběrové kávy a našich domácích dortíků, ale opravdu sdílet, tvořit, vnímat a potkávat se. Nejsme jen další kavárna, výtvarný kroužek nebo galerie, jsme Váš prostor! Místo, kam si můžete jít v klidu přečíst knížku, potkávat se, přijít na koncerty, divadla, na galerijní výstavy, ale i na přednášky a v neposlední řadě workshopy a kroužky i pro ty nejmenší.

Co všechno Vám nabízíme

  • V naší kavárně nabízíme výběrovou kávu z luhačovické pražírny Jizba, sezónní nabídku kávových i nealkoholických drinků a limonád, stejně tak těch s alkoholem. Na pravidelné bázi spolupracujeme např. s Vinařstvím Bukovský. Kromě toho u nás můžete narazit na piva z nejrůznějších (i těch malých) pivovarů nebo si pochutnat třeba na drincích připravených na bázi našeho domácího tonicu. V neposlední řadě nechybí naše domácí dezerty, v letních měsících řemeslná zmrzlina z čokoládovny Minach ani slaná nabídka. Z té jsou největší třešničkou naše víkendové brunche.

  • S tím vším nás můžete potkat také mimo Kafaru, při příležitosti cateringu na letních festivalech či jiných akcích třeba zrovna u vás!

  • Vedle vnitřních prostor si u nás můžete v létě užívat pohodlí naší předzahrádky nebo terasy v 1. patře, která nabízí dokonalé výhledy do farní zahrady a je ideálním místem pro klidné letní podvečery. Rodiče s dětmi zase ocení prostorný dětský koutek.

  • Nejsme však jenom kavárnou, jsme prostorem, který je prostoupen uměním a kulturnou. Pravidelně k nám můžete zavítat na galerijní výstavy, koncerty, divadla, workshopy nebo jiné aktivity. K tomu všemu je na Kafaře dostupný nejen hlavní multifunkční sál s kapacitou 40 osob, ale celý její prostor. V tom je možné využít také prostoru „ateliéru“ jako zázemí, ve kterém mimo jiné vzniká zvuková dílna.

  • Důležitou myšlenkou Kafary je, že funguje jako sdílený prostor, proto je Kafara místem pro vaše náměty, nápady a je otevřená vašemu osobnímu zapojení do aktivit či uspořádání svého  záměru v našich prostorách.

A to vše v naprosto unikátním prostředí bývalé fary, které dodává celému prostoru velmi specifický a útulný ráz, takže se vám od nás nebude chtít ani odcházet a jen 15 minut tramvají z centra Brna. 

Otevírací doba:

PO zavřeno
ÚT zavřeno
ST 14:00 – 19:00
ČT 14:00 – 19:00
PÁ 14:00 – 20:00
SO 10:00 – 20:00
NE 10:00 – 18:00