Yana + Herald K (AT) + Othmar L (AT)

Yana

Brněnská písničkářka Yana našla svůj druhý domov v Irsku. Poprvé o sobě dala na hudební scéně vědět v roce 2019 debutovým singlem „Distant Shore“, na kterém s ní spolupracoval slavný irský hudebník Liam Ó Maonlaí.  „Distant Shore“ je zároveň titulní skladbou debutového EP, které Yana vydala v roce 2020.  Její hudbu lze charakterizovat jako atmosférický folk s keltskými vlivy. Za své vzory označuje Interference, Mica Christophera či Glena Hansarda. Texty písní jsou většinou v angličtině a mají v sobě myšlenku, posluchač musí číst mezi řádky. 

Letos na konci dubna Yaně vyšlo debutové album „Journey of the Soul“, opět natáčené v irském Dublinu s převážně irskými hosty.  Témata písní jsou různá, od duševního zdraví, vyrovnávání se se změnami, které nám život přinese,  až po milostné vzplanutí. Zvláštní místo na albu zaujímá skladba The Traveller, která je poctou Fergusovi O’Farrellovi,  frontmanovi irské kapely Interference, který zemřel v roce 2016 a který byl Yaniným přítelem a velkým vzorem.  Na nahrávce ji na klavír doprovází Maurice Culligan, klávesista Interference. Yana považuje tohle spojení za velmi symbolické. 

https://www.yanamusic.eu/

https://www.facebook.com/yanaceol/

https://www.youtube.com/channel/UCfaQ-xFImKtqsy41UzbC56g

Herald K

Herald K je norský písničkář usazený ve Vídni. K dnešnímu dni vydal dvě alba, „Strange Delights“ v roce 2019 a letos v květnu následovalo album „Mythologies“.  Svoji hudbu označuje jako „folk noir“. Melodie jeho písní mají folkový charakter, používány jsou převážně akustické nástroje.  Texty jsou často inspirovány starou či antickou literaturou. 

https://heraldkmusic.com/

https://www.facebook.com/HeraldKMusic

https://www.youtube.com/channel/UC6jvicZrbeYyFjS83ZPRSBw

 Othmar L 

Otmar je už pár desítek let klíčovou součástí vídeňské Americana scény. Má encyklopedické znalosti písní a také velmi dobře ví, jak tyhle skladby zahrát na svoji harmoniku.  Doprovázel bezpočet jak místních, tak i mezinárodních umělců na koncertě i na nahrávkách.

autoři fotografíí

Yana – Dave Keegan

Herald K a Ohtmar L – Martin Winzisch

ENG

_____________________________________________________________________________________

Yana

Yana is a singer/songwriter based in Brno who found her sekond home in Ireland. We all have a place we feel we belou, regardless of being born there. Yana introduced herself in 2019 with her debut single Distant Shore where she was joined by acclaimed Irish musician Liam Ó Maonlaí. Distant Shore is also the title track of her debut EP released in 2020. Her music can be described as atmospheric folk with Celtic influences.  The lyrics are mainly in English and make you think, read between the lines.

Yana released her debut album „Journey of the Soul“ at the end of April 2023, once again recorded in Dublin, Ireland with a selection of mainly Irish guests. The songs deal with mental health, coping with changes, even romance.   A special place on the album is reserved for The Traveller, an homage to the late Fergus O’Farrell, frontman of an Irish band Interference, who died in 2016. He was Yana’s dear friend and remains her greatest influence. She’s accompanied on the track by Maurice Culligan, keyboard player of Interference. Yana considers this collaboration very symbolic. 

https://www.yanamusic.eu/

https://www.facebook.com/yanaceol/

https://www.youtube.com/channel/UCfaQ-xFImKtqsy41UzbC56g

Herald K

Herald K is a Norwegian singer-songwriter based in Vienna. He has released two albums: ‚Strange Delights‘ in 2019, and ‚Mythologies‘ in May 2023. Herald K describes his music as ‚Folk Noir‘. His arrangements are folksy, involving mainly acoustic instruments. His lyrics are often inspired by old, sometimes ancient, literature.

https://heraldkmusic.com/

https://www.facebook.com/HeraldKMusic

https://www.youtube.com/channel/UC6jvicZrbeYyFjS83ZPRSBw

Othmar L

Othmar has been a focal point of the Viennese Americana scene for decades. His knowledge of songs is encyclopedic, and he also knows how to play these songs brilliantly on his harmonica.

He has accompanied numerous local and international artists on stage and in recordings.