Batch 2023 – 2. ročník brněnského klubového festivalu

>> Line-up pátek 6. 10. 2023


► Šimanský & Niesner

Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner společně debutovali deskou Tance neznámé, která vyšla na labelu Stoned to Death v roce 2019. Oba hráči sdílejí téměř desetiletou existenci v noise-rockové kapele Unna. V roce 2016 Šimanský přešel na sólovou dráhu a přišel s nahrávkou Face to Face Against American Primitivism in Eastern Europe Vol. I. Nedlouho potom Šimanský a Niesner zúročili dlouholetou sehranost a začali pracovat na společné desce, po jejímž vydání následovalo poměrně intenzivní koncertování a psaní nových skladeb. V jejich hudbě je patrná pestrost a ojedinělý přístup k lazení, rytmice, mantrickému repetitivismu, ale také smysl pro poutavé melodie, čímž duo navazuje na tradici amerického primitivismu, český folk nebo vlivy východní hudby. V roce 2020 se jejich skladba objevila na kompilaci Imaginational Anthem Vol. X amerického labelu Tompkins Square. Šimanský a Niesner vydali v minulém roce svoji druhou dlouhohrající desku Všechno Dobré. Na podzim 2023 připravují nové album.


► Walden

Mechový punk ze Šumavy. Kapela pro čtenáře knížek Henryho Davida Thoreaua a Garyho Snydera a milovníky linorytů Josefa Váchala. Jihočeské kvarteto sestavené okolo kapelníka Martina Patrase přivábí do města divočinu. Walden, to je noise rock, lo-fi, DIY, láska ke kapelám typu Can, Sebadoh či Pavement, k přírodě, outsiderství i nekonzumnímu způsobu životu.


► Jak Sen

Jak Sen během let nashromáždil šílenou sbírku desek. Hledá zapomenutou českou hudbu, ale jeho taška obsahuje skvosty z celého světa. Oduševnělá hudba pro jakoukoli aktivitu, kterou se rozhodnete dělat, ale hlavně hudba ideální pro teplé sobotní odpoledne s přáteli.

Stojí také za podcastem Prima Musica, otevřeným prostorem pro osobní hudbu undergroundových umělců a milovníků hudby i za nechvalně známým DIY prostorem Rákosí v Brně.
Jakub bude dodávat prodloužený set v Planeta’s Garden od 16:00 do 22:00. Nechte se rozjet kola lásky.

>> Line-up sobota 7. 10. 2023


► Dukla

Duklu založila před lety dvojice Lukáš Vydra a Josef Hradilek na základech dnes již neexistujících Mayen. První EP Vinohrady definovalo směr; češtinou, textovým obsahem, atmosférou i zvukem se Dukla v širším vnímání pražské kytarové scény přiřadila k podobným kapelám jako Role nebo Plusminusnula. Jenže jejich v melancholii utonulé skladby v sobě nesou vedle městské poetiky a jasného zrcadlení Prahy dost často i odkazy na literaturu nebo trampskou píseň a inspiraci mimoděk nacházejí i v československé nové vlně počátku 80. let. Původní duo Vydra/Hradilek se na nějaký čas rozrostlo o další tři spoluhráče na plnohodnotnou kapelu, natočilo skvělé album Honza, aby se zase vrátilo k subtilnější tříčlenné sestavě. V dubnu loňského roku vyšlo nejprve EP Moře vnitrozemí, na kterém dostaly více prostoru taneční beaty, syntezátory a jiné klubové prvky, aby rok 2022 Dukla završila tří skladbovým EP 3.


► Eversame (SK)

Eversame je mladá päťčlenná kapela zo Žiliny, Slovenska. Žánrovo sa ich hudba najviac približuje k alternatívnemu rocku, midwest emo, indie a shoegaze. V terajšej zostave spolu hrávajú približne rok, no stihli hrať na festivaloch ako Rock For People alebo Pohoda a vydali ich debutový album ,,tell me where the flowers are.“

———–
DVOUDENNÍ VSTUPENKA = 13 KLUBŮ / 50+ KONCERTŮ
K dispozici také vstupenky na pátek nebo na sobotu.
Předprodej: https://goout.net/cs/listky/batch-2023/aqms/
———–
Festival BATCH:
https://batchbrno.cz/
https://www.facebook.com/batchbrno
https://www.instagram.com/batch_brno/

DVOUDENNÍ VSTUPENKA = 13 KLUBŮ / 50+ KONCERTŮ
K dispozici také vstupenky na pátek nebo na sobotu.
Předprodej: https://goout.net/cs/listky/batch-2023/aqms/